Zpráva o historii vozidla autoDNA

Cena od 173
Hodnocení zákazníků:
4.0/5
(průměr z 56 hodnocení)

Vstupní informace

N počátku zprávy máme uvedeno číslo VIN, dále modelový rok, značku, model vozidla a motorovou verzi.

následující sekci je uvedeno stáří vozidla na základě modelového roku nebo data výroby a data první registrace. Je dobré si uvědomit, že kromě aut vyráběných na zakázku, které jsou registrovány ihned po výrobě v salónech, jsou k dostání populární motorové verze a vybavení v barvách často volených klienty (např. stříbrná metalíza, červená, bílá). Tato auta obvykle čekají na zákazníka, proto zpoždění 3-4 měsíců mezi datem výroby a datem první registrace není ničím výjimečným. Teprve rozdíl větší než půl roku by měl vzbudit naši pozornost - prodejce dlouho držel automobil v prodejně a prodal jej např. až za rok po vyrobení auta nebo také tento automobil mohl během transportu k prodejci dojít k úhoně a byl nutný zásah autokarosáře nebo autolakýrníka. Někdy může zpoždění vycházet z místa výroby vozidla, např. auto vyrobené v Japonsku nebo Jižní Koreji může být dopraveno k prodejci v Evropě až po několika měsících.

Shrnutí zprávy

Shrnutí zprávy obsahuje souhrn všech dostupných údajů na téma daného automobilu.

rozděleno do 3 skupin:

1. Hlavní informace, které obsahují mj. informace o vozidle, prověření databází kradených vozidel, případně servisní akce/vady a informace o výrobci.

2.Historie vozidla, která obsahuje odečtené stavy tachometru, historii poškození, cenovou historii a způsob užití vozidla (deník používání): Taxi, leasing, dřívější registrace, informace o technických prohlídkách.

3. Dodatečné informace, obsahují doplňující informace: výbava vozidla, archivní snímky vozidla (podle dostupnosti), a také deník ověřování, informující o dřívěšjích dotazech na autoDNA na konkrétní číslo VIN.

Užitečné informace

Užitečné informace uvádějí průměrný stav tachometru ve formě číselné nebo ve formě grafické pro určený druh paliva (diesel nebo benzín).

Tyto údaje jsou uváděny na základě srovnání podobných vozidel daného typu, shromážděných v databázi autoDNA, a je třeba je brát jako názorné. Pokud automobil, který nás zajímá, má mnohem nižší stav tachometru, než vyplývá z údajů na základě databáte autoDNA, pravděpodobně má stočený tachometr.

Průměrný stav tachometru je uveden v grafických výkresech pro jednotlivé verze motoru. Díky tomu je možné porovnat rozdíly ve stavech tachometru (udávané v roční periodě )

Hodnoty uvedené v této sekci jsou referenční hodnoty a znamenají přibližné hodnoty.

Informace o vozidle

V této sekci v závislosti na výrobci na základě čísla VIN vozidla poskytujeme mnoho informací charakterizujících daný atuomobil, např. značka, model, typ vozidla, druh karosérie a motoru, země původu výrobce, modelový rok, typ převodovky, informace o systému řízení a mnoho jiných.

V této části zprávy prezentujeme také informace o verifikaci správnosti kontrolní číslice v čísle VIN. Mnoho výrobců uvádí číslo karosérie VIN na základě normy ISO a uvádí v něm informace o kontrolní číslici. Pro tyto případy existuje možnost verifikace její správnosti. Na jejím základě je možno ověřit správnost čísla VIN a označení vozidla. Dostupnost této informace prezentujeme před nákupem plné verze zprávy.

Informace o výrobci

V této sekci se nacházejí informace o výrobci vozidla, jeho adresní údaje a datum aktualizace informace.

Databáze kradených vozidel

Tato sekce obsahuje výsledek vyhledávání informací o konkrétním vozidle v mnoha databázích kradených vozidel. Zároveň se počet států i počet institucí, kde ověřujeme, zda vozidlo nebylo kradené, stále zvyšuje. Všechny výsledky je třeba vnímat jako informativní. Servis autoDNA nezaručuje, že případná informace o krádeži nebo neexistence takové informace jsou nezvratné. Považujte ji za upozorění s nezávisle na výsledku předejte vozidlo k ověření příslušným orgánům. Pamatujte - pokud jste zjistili, že vozidlo, které prověřujete, je zapsáno jako kradené, nahlaste tuto informaci na nejbližším policejním oddělení.

Servisní akce

V této sekci jsou prezentovány informace, týkající se servisních akcí výrobců - továrních vad na vozidle. Tyto informace se týkají některých modelových sérií výrobců vozidel. Naše zpráva uvádí problém, výsledek a případnou opravu, která musí být provedena v autorizovaném servisu. Často poukazujeme také na datum výroby vozidla, u kterého musí být provedena příslušná oprava.

autoDNA jako jediné na trhu prezentuje všechny tyto informace rozdělené do výše uvedených kategorií. Získáváme je pouze z důvěryhodných zdrojů.

Naším partnerem je mezinárodní operátor - Úřad bezpečnosti silniční dopravy a dozoru nad dopravou, tedy provozovatel jedné z největších databází servisních akcí výrobců (VOSA). Využíváme rovněž rozsáhlou databázi UOKiK, která v Polsku zveřejňuje informace o servisních akcích. Naše informace mají vždy odkaz na zdroj těchto informací.

Historie vozidla

V sekci Historie vozidla najdete stručnou souhrnnou zprávu o životním cyklu vozidla. Přináší analytickou formou nejdůležitější data a fakta, která jsou s nimi spojena. Fakty se rozumí jednotlivé události (sled změn), které se udály ve stanoveném období. V sekci se mohou nacházet události, které obsahují informace o stavu tachometru, technických kontrolách a prohlídkách, registraci a zrušení registrace, nahlášených závadách, škodách na vozidle, jeho zvláštním určení, např. taxi, a mnoho dalších.


Zprávy týkající se jednotlivých událostí jsou seřazeny ve formě nejdůležitějších informací o historii poškození, odečtech stavu tachometru, cenové historie či provozního deníku. Zprávy a jejich forma jsou prezentovány na základě nalezených událostí v historii vozidla. Díky nim můžete správně identifikovat potenciální problémy a rizika spojené s provozem ojetého vozidla.

Poslední ověření

Tato sekce obsahuje informace o tom, jak často, kdo a kdy a z jakého místa se zajímal o dané vozidlo, prohlížel jeho konfiguraci a objednával si o něm zprávu v našem servisu. Tato znalost se ukazuje jako přínosná mezi jinými pro potencionálního kupce, protože díky tomu ví, jak se o dané vozidlo lidé zajímali. Mnoho ověření z různých lokací může poukazovat na fakt časté změny majitele nebo na to, že se majitel už dlouho marně pokouší vozidlo prodat. Pokud prodej nebyl realizován, mělo by to vyvolat Váš zájem a zvýšenou pozornost. V této části je dostupná také historie ověřování vizualizovaná na mapě.

Výbava vozu

Důležitým prvkem této sekce jsou podrobné informace o výbavě daného vozidla v den opuštění továrny.

Informace, které se mohou objevit, jsou:

  • barva čalounění,
  • barva laku,
  • informace týkající se úpravy interiéru vozidla, tzn. zda jsou lišty, nárazníky, zrcátka, kliky v barvě karosérie nebo nikoliv,
  • barva oken,
  • typ klimatizace,
  • typ systému navigace nebo také audio,
  • vyhřívaná a sklopná zpětná zrcátka,
  • elektrická okna,
  • počet airbagů apod.

zidla se nacházejí ve zprávě a porovnejte, zda přesně takové jsou aktuálně namontovány ve vozidle. Tady jsou příklady: barva oken - často, když měl automobil nehodu, v rámci úspor jsou namontována neoriginální okna nebo pocházející z jiného modelu, jejichž barva se liší od originálu. Podobná situace může nastat např. při nehodě zpětných zrcátek. Ověřte, jaká byla namontována z výroby, jestli jsou sklopná, elektricky ovládaná a vyhřívaná. Stojí zato rovněž ověřit, jestli vozidlo ve skutečnosti nemá dodatečnou výbavu, jako jsou "přidaná elektrická okna" nebo jiné prvky, které nemělo ve své tovární konfiguraci.

Dostupnost výbavy je ověřována před nákupem úplné zprávy. Pokud prezentujeme informace o nedostatku údajů, nenacházejí se pak v placené zprávě.

Archivní snímky vozidla

Na konci zprávy si lze, pokud jsou dostupné, prohlédnout archivní snímky ověřovaného vozidla. V určitých situacích se mohou tyto fotografie opakovat (pokud majitel zpřístupnil stejné fotografie různým subjektům). Vaši opatrnost by měl vzbudit fakt, že prezentované vozidlo je neúspěšně prodáváno po dlouhou dobu. Kromě toho věnujte pozornost tomu, že v některých případech se na fotografiích nachází poškozené vozidlo, které je prodáváno jako bez nehody. Pokud během ověření vozidla zdarma prostřednictvím čísla VIN bude informace, že fotografie chybí, nebudou ani v placené zprávě.

Názory klientů na zprávu

Hodnocení:
5/5
Tuto zprávu doporučuji všem. V mém případě potvrdila technický stav vozidla a jeho historii z automobilu Holandska. Myslím, že stojí zato věnovat těch pár korun a dozvědět se více o plánovaném nákupu.
- mario
Hodnocení:
4/5
Doporučuji autoDNA.pl všem, kteří hledají ojeté vozidlo a chtějí ušetřit čas. Zprávy jsou vyčerpávající a lze se z nich mnohé dozvědět před prohlídkou auta.
- Vladimír
Hodnocení:
4/5
Velký obdiv pro Vás, díky Vám jsem po výdeji těch několika korun ušetřil několik tisícovek. Díky vám se ukázalo, že auto, které mělo mít na tachometru 170 tisíc kilometrů, mělo o 100 tisíc více. Mnohokrát díky a ještě jednou můj obdiv!
- Sobo08

Závěrečné informace

AUTODNA shromažďuje informace z mnoha dostupných zdrojů. Pocházejí od našich partnerů a z veřejných zdrojů dostupných na internetu. S pomocí našeho vlastního expertního systému je prezentujeme ve formě historie zpráv online. Množství údajů obsažených ve zprávě záleží na konkrétním čísle VIN, druh nebo množství informací je prezentován vždy před zakoupením zprávy.

Informace uváděné ve zprávách jsou souhrnem informací shromážděných expertním systémem AUTODNA a mohou duplikovat počáteční omyly, AUTODNA vynakládá veškerou péči, aby je eliminoval a eliminoval všechny chybné překlady. Vzhledem k automatické činnosti systému mohou zprávy obsahovat jazykové chyby nebo fráze v cizích jazycích.

Je nutné si uvědomit: Zprávy o historii vozidel autoDNA.cz a informace v nich obsažené by měly být vnímány jako upozornění a měly by být nedílnou součástí každého nákupu/prodeje vozidla. Informace obsažené ve zprávách je třeba prověřovat v ASO a během podrobných ohledání expertem. Zprávy autoDNA.cz jsou pomocným nástrojem a nemohou být základem vznášení jakýkoliv nároků.

Informujeme, že za účelem poskytování služeb dostupných v našem servisu, optimalizace jeho obsahu a přizpůsobení servisu Vašim individuálním potřebám používáme informace zaznamenané prostřednictvím souborů cookies na koncových zařízeních uživatelů. Soubory cookies můžete kontrolovat pomocí nastavení Vašeho internetového prohlížeče. Další používání našeho internetového servisu bez změny nastavení internetového prohlížeče znamená, že uživatel souhlasí s používáním souborů cookies. Více informací je obsaženo v politice soukromí servisu.