Zpráva o historii vozidla autoDNA

Cena: 319
Hodnocení zákazníků:
4.0/5
(průměr z 56 hodnocení)

Úvod

Zpráva o historii vozidla autoDNA představuje krátký přehled životního cyklu vozidla, který přináší charakteristiku jeho minulosti na základě čísla VIN. Zpráva sestává z několika sekcí uspořádaných v lineárním (přímočarém) systému, rozložených na časové ose, přehledných a snadno srozumitelných. Umožňuje prověření historie vozidla podle VIN, která může mít vliv na kvalitu vybíraného vozidla. Je to jedna z nejdůležitějších položek, se kterými by se měl nabyvatel seznámit před koupí automobilu. Stojí ostatně za to seznámit se zprávou autoDNA již ve fázi prohlížení prodejních nabídek, abychom mohli oddělit kvalitní vozy od tzv. lemon car , to znamená od automobilů s vadami, utajovanou nehodovou minulostí. Informace obsažené ve zprávě zlepšují transparentnost automobilového trhu a pozvedávají ho na světovou úroveň.


Úvodní informace

V první části zprávy se nacházejí informace potřebné k identifikaci aktuálnosti zprávy, čísla VIN vozidla a jeho historie. Nacházejí se zde rovněž údaje o značce a typu vozidla a datum, ke kterému jsou údaje obsažené ve zprávě platné. Je zde rovněž informace o stáří vozidla na základě modelového roku nebo data výroby a data první registrace. Je třeba si uvědomit, že kromě aut vyrobených na zakázku, které se registrují ihned po jejich dodání, jsou v autosalonech dostupné oblíbené motorové nebo výbavové verze v barvách často volených zákazníky, např. stříbrná metalíza, červená nebo bílá. Tato vozidla na zákazníka obvykle čekají, takže rozdíl 3-4 měsíců mezi datem výroby a datem první registrace není ničím neobvyklým. Teprve rozdíl více než půl roku by měl vzbudit pozornost. V této části se nachází také průměrný nájezd v přibližných hodnotách, který se vypočítává na základě vozidel o podobných charakteristikách. Díky průkopnickému řešení, které spočívá v umístění QR kódu nahoře ve zprávě, je usnadněna možnost prohlížení zprávy online a rozšíření rozsahu informací o historii vozidla. QR kód může jednoduchým způsobem vytvořit základ k rozhovoru mezi prodávajícím a potenciálním nabyvatelem.

Centrum oznámení

Centrum oznámení umožňuje jednoduše porozumět obsahu zprávy pro konkrétní číslo VIN, jelikož obsahuje nejdůležitější záznamy o jeho historii. Údaje jsou prezentovány v jednoduché, snadno srozumitelné formě, snadno pochopitelné již na úrovni grafického znázornění. Prezentován je zde počet záznamů dané sekce, pro kterou jsou přiřazeny oznámení určitého druhu, intuitivně vnímaná už na tzv. první pohled. Usnadňuje to rychlé pochopení oznámení a případnou podrobnou analýzu a zhodnocení dané sekce. V Centru oznámení jsou prezentovány mj.: výsledek prohledávání databází kradených vozidel, servisní akce, záznamy tachometru, cenová historie, historie poškození, výbava, archivní snímky, informace o vozidle, deník provozovatele, správnost VIN.

Informace o vozidle

V této sekci v závislosti na výrobci na základě čísla VIN vozidla poskytujeme mnoho informací charakterizujících daný atuomobil, např. značka, model, typ vozidla, druh karosérie a motoru, země původu výrobce, modelový rok, typ převodovky, informace o systému řízení a mnoho jiných.

V této části zprávy prezentujeme také informace o verifikaci správnosti kontrolní číslice v čísle VIN. Mnoho výrobců uvádí číslo karosérie VIN na základě normy ISO a uvádí v něm informace o kontrolní číslici. Pro tyto případy existuje možnost verifikace její správnosti. Na jejím základě je možno ověřit správnost čísla VIN a označení vozidla. Dostupnost této informace prezentujeme před nákupem plné verze zprávy.

Databáze kradených vozidel

Tato sekce obsahuje výsledek vyhledávání informací o konkrétním vozidle v mnoha databázích kradených vozidel. Zároveň se počet států i počet institucí, kde ověřujeme, zda vozidlo nebylo kradené, stále zvyšuje. Všechny výsledky je třeba vnímat jako informativní. Servis autoDNA nezaručuje, že případná informace o krádeži nebo neexistence takové informace jsou nezvratné. Považujte ji za upozorění s nezávisle na výsledku předejte vozidlo k ověření příslušným orgánům. Pamatujte - pokud jste zjistili, že vozidlo, které prověřujete, je zapsáno jako kradené, nahlaste tuto informaci na nejbližším policejním oddělení.

Servisní akce

V této sekci jsou prezentovány informace, týkající se servisních akcí výrobců - továrních vad na vozidle. Tyto informace se týkají některých modelových sérií výrobců vozidel. Naše zpráva uvádí problém, výsledek a případnou opravu, která musí být provedena v autorizovaném servisu. Často poukazujeme také na datum výroby vozidla, u kterého musí být provedena příslušná oprava.

autoDNA jako jediné na trhu prezentuje všechny tyto informace rozdělené do výše uvedených kategorií. Získáváme je pouze z důvěryhodných zdrojů.

Naším partnerem je mezinárodní operátor - Úřad bezpečnosti silniční dopravy a dozoru nad dopravou, tedy provozovatel jedné z největších databází servisních akcí výrobců (VOSA). Využíváme rovněž rozsáhlou databázi UOKiK, která v Polsku zveřejňuje informace o servisních akcích. Naše informace mají vždy odkaz na zdroj těchto informací.

Historie vozidla

V sekci Historie vozidla najdete stručnou zprávu o životním cyklu vozidla. Prezentována je v syntetické podobě na průhledné časové ose představující chronologické události s daty a k nim přiřazenými fakty z historie vozidla. Fakta jsou události (posloupnost změn), ke kterým došlo na určitém místě a v určitý čas v minulosti. V této sekci se mohou nacházet události obsahující informace o zaznamenaných stavech tachometru, registracích, zrušení registrace, zaznamenané nabídkové ceně vozidla, pravidelných technických kontrolách, zaznamenaných škodách na vozidle, poškozeních, zvláštním určení vozidla, např. taxi. Sekce Historie vozidla umožňuje rychlou a správnou identifikaci potenciálních problémů a rizik spojených s používáním ojetého vozidla. Události prezentované v souvislosti s vozidlem mohou mít následující formy: popis, ikony, grafická prezentace oblasti poškození.

Poslední ověření

Tato sekce obsahuje informace o tom, jak často, kdo a kdy a z jakého místa se zajímal o dané vozidlo, prohlížel jeho konfiguraci a objednával si o něm zprávu v našem servisu. Tato znalost se ukazuje jako přínosná mezi jinými pro potencionálního kupce, protože díky tomu ví, jak se o dané vozidlo lidé zajímali. Mnoho ověření z různých lokací může poukazovat na fakt časté změny majitele nebo na to, že se majitel už dlouho marně pokouší vozidlo prodat. Pokud prodej nebyl realizován, mělo by to vyvolat Váš zájem a zvýšenou pozornost. V této části je dostupná také historie ověřování vizualizovaná na mapě.

Výbava vozu

Důležitým prvkem této sekce jsou podrobné informace o výbavě daného vozidla v den opuštění továrny.

Informace, které se mohou objevit, jsou:

  • barva čalounění,
  • barva laku,
  • informace týkající se úpravy interiéru vozidla, tzn. zda jsou lišty, nárazníky, zrcátka, kliky v barvě karosérie nebo nikoliv,
  • barva oken,
  • typ klimatizace,
  • typ systému navigace nebo také audio,
  • vyhřívaná a sklopná zpětná zrcátka,
  • elektrická okna,
  • počet airbagů apod.

zidla se nacházejí ve zprávě a porovnejte, zda přesně takové jsou aktuálně namontovány ve vozidle. Tady jsou příklady: barva oken - často, když měl automobil nehodu, v rámci úspor jsou namontována neoriginální okna nebo pocházející z jiného modelu, jejichž barva se liší od originálu. Podobná situace může nastat např. při nehodě zpětných zrcátek. Ověřte, jaká byla namontována z výroby, jestli jsou sklopná, elektricky ovládaná a vyhřívaná. Stojí zato rovněž ověřit, jestli vozidlo ve skutečnosti nemá dodatečnou výbavu, jako jsou "přidaná elektrická okna" nebo jiné prvky, které nemělo ve své tovární konfiguraci.

Dostupnost výbavy je ověřována před nákupem úplné zprávy. Pokud prezentujeme informace o nedostatku údajů, nenacházejí se pak v placené zprávě.

Archivní snímky vozidla

Na konci zprávy si lze, pokud jsou dostupné, prohlédnout archivní snímky ověřovaného vozidla. V určitých situacích se mohou tyto fotografie opakovat (pokud majitel zpřístupnil stejné fotografie různým subjektům). Vaši opatrnost by měl vzbudit fakt, že prezentované vozidlo je neúspěšně prodáváno po dlouhou dobu. Kromě toho věnujte pozornost tomu, že v některých případech se na fotografiích nachází poškozené vozidlo, které je prodáváno jako bez nehody. Pokud během ověření vozidla zdarma prostřednictvím čísla VIN bude informace, že fotografie chybí, nebudou ani v placené zprávě.

QR kód

Zpráva o historii vozidla autoDNA je uložena rovněž ve formě QR kódu (Quick Response code – rychlá reakce, rychlá odpověď). QR code je modulární (černo-bílý) a dvojrozměrný (matice znaků ve dvou rozměrech) kód, který odkazuje na příslušnou zprávu pro dané číslo VIN.


QR kód je zároveň součástí zprávy a je zasílán spolu se zprávou jako samostatný soubor (pdf a jpg) po jejím zakoupení. Lze ho využít na stránkách s motoristickými inzeráty nebo na sociálních sítích. Lze ho také nalepit na bočních oknech vozidla na pravé nebo levé straně. Díky tomuto řešení si mohou potenciální zájemci vozidlo, které jezdí po cestách, snadno, bezpečně a rychle prověřit.


QR kód usnadňuje rychlý přístup ke zprávě online a její rychlé prohlížení, současně umožňuje rozšíření online i offline nabídky prodeje vozidel o historii vozidla.


Toto inovativní a průkopnické řešení pro automobilový trh bylo poprvé zavedeno společností autoDNA. Potenciální zájemce o vozidlo je schopen oskenovat QR code v prodejním inzerátu, stejně jako přímo z vozidla, na kterém je takový QR kód umístěn.

Tato moderní funkce má za úkol podporovat transparentní automobilový trh a pozvedávat ho na světovou úroveň.

Názory klientů na zprávu

Hodnocení:
4/5
AutoDNA jsem využil, když jsem si přivážel Audi z Německa. Měl jsem dost konkrétní požadavky, a ne všichni prodejci mi uměli odpovědět na podrobné otázky o doplňkovém vybavení a občas ani o počtu dřívějších majitelů! Opravdu, zprostředkovatelé prodávající dovážená auta o nich občas vědí překvapivě málo… Naštěstí ochotně poskytnou číslo VIN a tak je možné si jednoduše prověřit všechno sám ve zprávách. A tady se už nic neukryje – ani stočený tachometr, ani malá nehoda, ani jiné mínusy. Doporučuji všem, kteří si chtějí koupit auto přes prostředníka.
- Oldi.T
Hodnocení:
3/5
Doporučuji autoDNA – jak se říká, zpráva je to pravé ořechové! Nejenomže uvádí mnoho užitečných údajů o vozidle (například počet majitelů), ale také jaké bylo jeho určení v některých případech. Díky tomu jsem nekoupil hezkou Nubiru, která na první pohled vypadala jako vzorně udržovaná s málo najetými kilometry, ale ukázalo se, že má stočený tachometr, protože... jezdila jako taxík! Ani jsem nevěděl, že lze takové věci zjistit jen podle čísla VIN. Teď to už ale vím a každému doporučuji, protože tak lze ušetřit při koupi auta hodně nervů.
- Kristian
Hodnocení:
4/5
Zdravím, akorát jsem prověřil auto z Francie (už po koupi) a naštěstí žádné závady uffff... Díky a zdravím :)
- Jáchym

Závěrečné informace

AUTODNA shromažďuje informace z mnoha dostupných zdrojů. Pocházejí od našich partnerů a z veřejných zdrojů dostupných na internetu. S pomocí našeho vlastního expertního systému je prezentujeme ve formě historie zpráv online. Množství údajů obsažených ve zprávě záleží na konkrétním čísle VIN, druh nebo množství informací je prezentován vždy před zakoupením zprávy.

Informace uváděné ve zprávách jsou souhrnem informací shromážděných expertním systémem AUTODNA a mohou duplikovat počáteční omyly, AUTODNA vynakládá veškerou péči, aby je eliminoval a eliminoval všechny chybné překlady. Vzhledem k automatické činnosti systému mohou zprávy obsahovat jazykové chyby nebo fráze v cizích jazycích.

Je nutné si uvědomit: Zprávy o historii vozidel autoDNA.cz a informace v nich obsažené by měly být vnímány jako upozornění a měly by být nedílnou součástí každého nákupu/prodeje vozidla. Informace obsažené ve zprávách je třeba prověřovat v ASO a během podrobných ohledání expertem. Zprávy autoDNA.cz jsou pomocným nástrojem a nemohou být základem vznášení jakýkoliv nároků.

Informujeme, že za účelem poskytování služeb dostupných v našem servisu, optimalizace jeho obsahu a přizpůsobení servisu Vašim individuálním potřebám používáme informace zaznamenané prostřednictvím souborů cookies na koncových zařízeních uživatelů. Soubory cookies můžete kontrolovat pomocí nastavení Vašeho internetového prohlížeče. Další používání našeho internetového servisu bez změny nastavení internetového prohlížeče znamená, že uživatel souhlasí s používáním souborů cookies. Více informací je obsaženo v politice soukromí servisu.