Zpráva o historii vozidla autoDNA

Cena339
Hodnocení zákazníků:
4.0/5  (průměr z 56 hodnocení)
Dušan86
Zpráva o historii vozidla autoDNA
5/5
Super věc... byl jsem si pokecat s prodejcem... domluvil jsem se před koupí na prohlídku v servisu ASO, ale řekl jsem si, že nebude škodit bez toho, abych vyšel z domu, prověřit si auto po síti. Koupil jsem si zprávu a auto „žihadlo“ se ukázalo jako automobil po leasingu s bohatou historií poškození karosérie, a co je ještě nejzajímavější – s přetočeným tachometrem. Počet kilometrů na tachometru před rokem byl vyšší než aktuální. Zdravím, STOJÍ TO ZATO.
mario
Zpráva o historii vozidla autoDNA
5/5
Tuto zprávu doporučuji všem. V mém případě potvrdila technický stav vozidla a jeho historii z automobilu Holandska. Myslím, že stojí zato věnovat těch pár korun a dozvědět se více o plánovaném nákupu.
Andřej
Zpráva o historii vozidla autoDNA
5/5
Díky autoDNA jsem se vyhnul největšímu omylu. Tachometr byl stočený o 100 tis., auto mělo nevyklepané pouze dveře řidiče a střechu, a to mělo být nebourané a po udržované hahahaha...
VN
Zpráva o historii vozidla autoDNA
5/5
Velmi podrobné informace. Našel jsem tam věci, které jsem ani nevěděl. Auto z Německa (individuální dovoz).
Jáchym
Zpráva o historii vozidla autoDNA
4/5
Zdravím, akorát jsem prověřil auto z Francie (už po koupi) a naštěstí žádné závady uffff... Díky a zdravím :)
Luka Asz
Zpráva o historii vozidla autoDNA
5/5
Velký obdiv pro Vás, díky Vám jsem po vynaložení několika zlotých ušetřil několik tisíc. Díky Vám se ukázalo, že auto, které mělo mít najeto 170 tisíc kilometrů, má najeto o 100 tisíc víc. Velký dík a ještě jednou velký obdiv!
Marek
Zpráva o historii vozidla autoDNA
3/5
Musím servis pochválit i přesto, že jsem měl při koupi zprávy malý problém. Požadavek jsem nahlásil večer, technické oddělení se ho chopilo rychle a efektivně, takže ráno, když jsem šel na email, zpráva tam už byla. Problémy se mohou přihodit každému, je se třeba podívat, jak se s nimi kdo umí poprat, a vám se to povedlo dobře. Pokud jde o zprávu, vše OK, bez připomínek.
Jarek Turant
Zpráva o historii vozidla autoDNA
5/5
Velice děkuji za pomoc!!! auto z [...], samozřejmě nebourané, první majitel atd, atd. Ukázalo se, že auto bylo o rok dříve prodáno na burze poškozených vozidel!!! úplná dokumentace o poškození ve zprávě (snímky), majitelé 4 :) jedním slovem velký masakr!!! Děkuji ještě jednou!!!
TadeášJ
Zpráva o historii vozidla autoDNA
4/5
Doporučuji, zvláště u aut z dovozu. Zpráva společně s fotografiemi objasnila historii auta. Auto jsme nekoupili. Bohužel tam byl hodně stočený tachometr.
Oldi.T
Zpráva o historii vozidla autoDNA
4/5
AutoDNA jsem využil, když jsem si přivážel Audi z Německa. Měl jsem dost konkrétní požadavky, a ne všichni prodejci mi uměli odpovědět na podrobné otázky o doplňkovém vybavení a občas ani o počtu dřívějších majitelů! Opravdu, zprostředkovatelé prodávající dovážená auta o nich občas vědí překvapivě málo… Naštěstí ochotně poskytnou číslo VIN a tak je možné si jednoduše prověřit všechno sám ve zprávách. A tady se už nic neukryje – ani stočený tachometr, ani malá nehoda, ani jiné mínusy. Doporučuji všem, kteří si chtějí koupit auto přes prostředníka.
OndřejB88
Zpráva o historii vozidla autoDNA
5/5
Doporučuji autoDNA – jak se říká, zpráva „jako lusk”! Nejenže přináší množství užitečných údajů o autě (například počet majitelů), ale také, jaké bylo určení auta v některých případech. Díky tomu jsem nekoupil skvělou Nubiru, která na první pohled vypadala jako dobře udržovaná a s nízkým počtem najetých kilometrů, ale ukázalo se, že měla stočený tachometr, protože… jezdila jako taxík! Vůbec jsem nevěděl, že je možné takové věci prověřit, když mám jen číslo VIN. Ale teď už to vím a doporučuji každému, protože díky tomu si můžete ušetřit při koupi auta hodně nervů.
Vera
Zpráva o historii vozidla autoDNA
4/5
Budu doporučovat zprávu z Francie, hodně informací, přehledná a k tomu znám všechny detaily poškození vozidla, a to je velice důležité, děkuji!

Zpráva o historii vozidla autoDNA představuje krátký přehled životního cyklu vozidla, který přináší charakteristiku jeho minulosti na základě čísla VIN. Zpráva sestává z několika sekcí uspořádaných v lineárním (přímočarém) systému, rozložených na časové ose, přehledných a snadno srozumitelných. Umožňuje prověření historie vozidla podle VIN, která může mít vliv na kvalitu vybíraného vozidla. Je to jedna z nejdůležitějších položek, se kterými by se měl nabyvatel seznámit před koupí automobilu. Stojí ostatně za to seznámit se zprávou autoDNA již ve fázi prohlížení prodejních nabídek, abychom mohli oddělit kvalitní vozy od tzv. lemon car, to znamená od automobilů s vadami, utajovanou nehodovou minulostí. Informace obsažené ve zprávě zlepšují transparentnost automobilového trhu a pozvedávají ho na světovou úroveň.

Více Méně
Zpráva o historii vozidla autoDNA - Úvodní informace

Úvodní informace

V první části zprávy se nacházejí:

 • informace potřebné k identifikaci aktuálnosti zprávy
 • čísla VIN vozidla
 • historie čísla VIN
 • údaje o značce a typu vozidla
 • datum, ke kterému jsou údaje obsažené ve zprávě platné
 • informace o stáří vozidla na základě modelového roku nebo data výroby
 • data první registrac
 • průměrný nájezd v přibližných hodnotách, který se vypočítává na základě vozidel o podobných charakteristikách
 • QR kódu nahoře ve zprávě, je usnadněna možnost prohlížení zprávy online a rozšíření rozsahu informací o historii vozidla
Zpráva o historii vozidla autoDNA - Úvodní informace

Je třeba si uvědomit, že kromě aut vyrobených na zakázku, které se registrují ihned po jejich dodání, jsou v autosalonech dostupné oblíbené motorové nebo výbavové verze v barvách často volených zákazníky, např. stříbrná metalíza, červená nebo bílá. Tato vozidla na zákazníka obvykle čekají, takže rozdíl 3-4 měsíců mezi datem výroby a datem první registrace není ničím neobvyklým. Teprve rozdíl více než půl roku by měl vzbudit pozornost.

Zpráva o historii vozidla autoDNA - Centrum oznámení

Centrum oznámení

Centrum oznámení umožňuje jednoduše porozumět obsahu zprávy pro konkrétní číslo VIN, jelikož obsahuje nejdůležitější záznamy o jeho historii. Údaje jsou prezentovány v jednoduché, snadno srozumitelné formě, snadno pochopitelné již na úrovni grafického znázornění. Prezentován je zde počet záznamů dané sekce, pro kterou jsou přiřazeny oznámení určitého druhu, intuitivně vnímaná už na tzv. první pohled. Usnadňuje to rychlé pochopení oznámení a případnou podrobnou analýzu a zhodnocení dané sekce.

V Centru oznámení jsou prezentovány mj.:

 • ýsledek prohledávání databází kradených vozidel
 • servisní akce
 • záznamy tachometru
 • cenová historie
 • historie poškození
 • výbava
 • archivní snímky
 • informace o vozidle
 • deník provozovatele
 • správnost VIN
Zpráva o historii vozidla autoDNA - Informace o vozidle

Informace o vozidle

V této sekci v závislosti na výrobci na základě čísla VIN vozidla poskytujeme mnoho informací charakterizujících daný atuomobil, např. značka, model, typ vozidla, druh karosérie a motoru, země původu výrobce, modelový rok, typ převodovky, informace o systému řízení a mnoho jiných.

V této části zprávy prezentujeme také informace o verifikaci správnosti kontrolní číslice v čísle VIN. Mnoho výrobců uvádí číslo karosérie VIN na základě normy ISO a uvádí v něm informace o kontrolní číslici. Pro tyto případy existuje možnost verifikace její správnosti. Na jejím základě je možno ověřit správnost čísla VIN a označení vozidla. Dostupnost této informace prezentujeme před nákupem plné verze zprávy.

Zpráva o historii vozidla autoDNA - Servisní akce

Servisní akce

V této sekci jsou prezentovány informace, týkající se servisních akcí výrobců - továrních vad na vozidle. Tyto informace se týkají některých modelových sérií výrobců vozidel. Naše zpráva uvádí problém, výsledek a případnou opravu, která musí být provedena v autorizovaném servisu. Často poukazujeme také na datum výroby vozidla, u kterého musí být provedena příslušná oprava.

Zpráva o historii vozidla autoDNA - Servisní akce

autoDNA jako jediné na trhu prezentuje všechny tyto informace rozdělené do výše uvedených kategorií. Získáváme je pouze z důvěryhodných zdrojů.

Naším partnerem je mezinárodní operátor - Úřad bezpečnosti silniční dopravy a dozoru nad dopravou, tedy provozovatel jedné z největších databází servisních akcí výrobců (VOSA). Využíváme rovněž rozsáhlou databázi UOKiK, která v Polsku zveřejňuje informace o servisních akcích. Naše informace mají vždy odkaz na zdroj těchto informací.

Zpráva o historii vozidla autoDNA - Databáze kradených vozidel

Databáze kradených vozidel

Tato sekce obsahuje výsledek vyhledávání informací o konkrétním vozidle v mnoha databázích kradených vozidel.
Zároveň se počet států i počet institucí, kde ověřujeme, zda vozidlo nebylo kradené, stále zvyšuje.

Zpráva o historii vozidla autoDNA - Databáze kradených vozidel

Všechny výsledky je třeba vnímat jako informativní. Servis autoDNA nezaručuje, že případná informace o krádeži nebo neexistence takové informace jsou nezvratné. Považujte ji za upozorění s nezávisle na výsledku předejte vozidlo k ověření příslušným orgánům.

Pamatujte - pokud jste zjistili, že vozidlo, které prověřujete, je zapsáno jako kradené, nahlaste tuto informaci na nejbližším policejním oddělení.

Zpráva o historii vozidla autoDNA - Historie vozidla

Historie vozidla

V sekci Historie vozidla najdete stručnou zprávu o životním cyklu vozidla. Prezentována je v syntetické podobě na průhledné časové ose představující chronologické události s daty a k nim přiřazenými fakty z historie vozidla. Fakta jsou události (posloupnost změn), ke kterým došlo na určitém místě a v určitý čas v minulosti.

V této sekci se mohou nacházet události obsahující informace o:

 • zaznamenaných stavech tachometru
 • registracích
 • zrušení registrace
 • zaznamenané nabídkové ceně vozidla
 • pravidelných technických kontrolách
 • zaznamenaných škodách na vozidle
 • poškozeních
 • zvláštním určení vozidla, např. taxi

Sekce Historie vozidla umožňuje rychlou a správnou identifikaci potenciálních problémů a rizik spojených s používáním ojetého vozidla. Události prezentované v souvislosti s vozidlem mohou mít následující formy: popis, ikony, grafická prezentace oblasti poškození.

Zpráva o historii vozidla autoDNA - Deník ověřování

Poslední ověření

Tato sekce obsahuje informace o tom, jak často, kdo a kdy a z jakého místa se zajímal o dané vozidlo, prohlížel jeho konfiguraci a objednával si o něm zprávu v našem servisu.

Tato znalost se ukazuje jako přínosná mezi jinými pro potencionálního kupce, protože díky tomu ví, jak se o dané vozidlo lidé zajímali. Mnoho ověření z různých lokací může poukazovat na fakt časté změny majitele nebo na to, že se majitel už dlouho marně pokouší vozidlo prodat. Pokud prodej nebyl realizován, mělo by to vyvolat Váš zájem a zvýšenou pozornost. V této části je dostupná také historie ověřování vizualizovaná na mapě.

Zpráva o historii vozidla autoDNA - Výbava

Výbava vozu

Důležitým prvkem této sekce jsou podrobné informace o výbavě daného vozidla v den opuštění továrny.

Informace, které se mohou objevit, jsou:

 • barva čalounění,
 • barva laku,
 • informace týkající se úpravy interiéru vozidla, tzn. zda jsou lišty, nárazníky, zrcátka, kliky v barvě karosérie nebo nikoliv,
 • barva oken,
 • typ klimatizace,
 • typ systému navigace nebo také audio,
 • vyhřívaná a sklopná zpětná zrcátka,
 • elektrická okna,
 • počet airbagů apod.
Zpráva o historii vozidla autoDNA - Výbava

Zidla se nacházejí ve zprávě a porovnejte, zda přesně takové jsou aktuálně namontovány ve vozidle. Tady jsou příklady: barva oken - často, když měl automobil nehodu, v rámci úspor jsou namontována neoriginální okna nebo pocházející z jiného modelu, jejichž barva se liší od originálu. Podobná situace může nastat např. při nehodě zpětných zrcátek. Ověřte, jaká byla namontována z výroby, jestli jsou sklopná, elektricky ovládaná a vyhřívaná. Stojí zato rovněž ověřit, jestli vozidlo ve skutečnosti nemá dodatečnou výbavu, jako jsou "přidaná elektrická okna" nebo jiné prvky, které nemělo ve své tovární konfiguraci.

Dostupnost výbavy je ověřována před nákupem úplné zprávy. Pokud prezentujeme informace o nedostatku údajů, nenacházejí se pak v placené zprávě.

Zpráva o historii vozidla autoDNA - Archivní snímky

Na konci zprávy si lze, pokud jsou dostupné, prohlédnout archivní snímky ověřovaného vozidla. V určitých situacích se mohou tyto fotografie opakovat (pokud majitel zpřístupnil stejné fotografie různým subjektům). Vaši opatrnost by měl vzbudit fakt, že prezentované vozidlo je neúspěšně prodáváno po dlouhou dobu. Kromě toho věnujte pozornost tomu, že v některých případech se na fotografiích nachází poškozené vozidlo, které je prodáváno jako bez nehody. Pokud během ověření vozidla zdarma prostřednictvím čísla VIN bude informace, že fotografie chybí, nebudou ani v placené zprávě.

QR kód v autoDNA Zprávě o historii vozidla

QR kód

Zpráva o historii vozidla autoDNA je uložena rovněž ve formě QR kódu (Quick Response code – rychlá reakce, rychlá odpověď). QR code je modulární (černo-bílý) a dvojrozměrný (matice znaků ve dvou rozměrech) kód, který odkazuje na příslušnou zprávu pro dané číslo VIN.

 • QR kód je zároveň součástí zprávy a je zasílán spolu se zprávou jako samostatný soubor (pdf a jpg) po jejím zakoupení. Lze ho využít na stránkách s motoristickými inzeráty nebo na sociálních sítích. Lze ho také nalepit na bočních oknech vozidla na pravé nebo levé straně. Díky tomuto řešení si mohou potenciální zájemci vozidlo, které jezdí po cestách, snadno, bezpečně a rychle prověřit.
 • QR kód usnadňuje rychlý přístup ke zprávě online a její rychlé prohlížení, současně umožňuje rozšíření online i offline nabídky prodeje vozidel o historii vozidla.

Toto inovativní a průkopnické řešení pro automobilový trh bylo poprvé zavedeno společností autoDNA. Potenciální zájemce o vozidlo je schopen oskenovat QR code v prodejním inzerátu, stejně jako přímo z vozidla, na kterém je takový QR kód umístěn.

Tato moderní funkce má za úkol podporovat transparentní automobilový trh a pozvedávat ho na světovou úroveň.

Dušan86
Zpráva o historii vozidla autoDNA
5/5
Super věc... byl jsem si pokecat s prodejcem... domluvil jsem se před koupí na prohlídku v servisu ASO, ale řekl jsem si, že nebude škodit bez toho, abych vyšel z domu, prověřit si auto po síti. Koupil jsem si zprávu a auto „žihadlo“ se ukázalo jako automobil po leasingu s bohatou historií poškození karosérie, a co je ještě nejzajímavější – s přetočeným tachometrem. Počet kilometrů na tachometru před rokem byl vyšší než aktuální. Zdravím, STOJÍ TO ZATO.
Kristian
Zpráva o historii vozidla autoDNA
3/5
Doporučuji autoDNA – jak se říká, zpráva je to pravé ořechové! Nejenomže uvádí mnoho užitečných údajů o vozidle (například počet majitelů), ale také jaké bylo jeho určení v některých případech. Díky tomu jsem nekoupil hezkou Nubiru, která na první pohled vypadala jako vzorně udržovaná s málo najetými kilometry, ale ukázalo se, že má stočený tachometr, protože... jezdila jako taxík! Ani jsem nevěděl, že lze takové věci zjistit jen podle čísla VIN. Teď to už ale vím a každému doporučuji, protože tak lze ušetřit při koupi auta hodně nervů.
Vladimír
Zpráva o historii vozidla autoDNA
4/5
Doporučuji autoDNA.pl všem, kteří hledají ojeté vozidlo a chtějí ušetřit čas. Zprávy jsou vyčerpávající a lze se z nich mnohé dozvědět před prohlídkou auta.
Ajfel
Zpráva o historii vozidla autoDNA
5/5
Odporucam. Bez tejto srpravy, by predajca nepriznal ze auto bolo burane
Jinidřich Kupec
Zpráva o historii vozidla autoDNA
5/5
Velmi si cení této služby, která nám ušetřila nemálo starostí a mnoho peněz. Údaje, které lze najít za poplatek jsou neocenitelné. Chtěli jsme 2x koupit auto u společnosti AAA (pro sebe) a na místě jsme si vše překontrolovali po telefonu. Vozidlo bylo vychvalováno jako vždy a když jsme na prodejce udeřili se skutečným stavem, tak značně znervozněl a řekl, že buď auto chceme nebo ne. Oni mají nabídku a my buď bereme nebo nebereme. Takto se nechová slušný obchodník. Samozřejmě že jsme nebrali, protože tachometr byl stočený o 44 000 Kč a u naftového motoru to má vliv i na jeho údržbu. Byly tam i jiné věci. Druhý pokus byl u známého rovněž v AAA - ale jinde - a zde jsme zjistili, že jedno vozidlo bylo bourané a druhé vozidlo má vadu řídící jednotky při jízdě, kdy se projevuje porucha a tím to prodávají. Vozidlo bylo z Nizozemí. Děkuji všem pracovníkům AUTO DNA, že poskytují tyto informace. Ověření nás stálo do 1500 Kč, ale úspora jsou desítky tisíc. Určitě pokud budeme provádět případný další nákup, využijeme služby znovu. Samozřejmě se šíříme ve svém okolí o této výborné službě.
Vera
Zpráva o historii vozidla autoDNA
4/5
Budu doporučovat zprávu z Francie, hodně informací, přehledná a k tomu znám všechny detaily poškození vozidla, a to je velice důležité, děkuji!
funt
Zpráva o historii vozidla autoDNA
5/5
Díky AutoDna jsem unikl koupi auta po povodni z Belgie... a auta z Holandska po 3 majitelích a půjčovně aut, a to mělo být ideální.
Dobře informace
Zpráva o historii vozidla autoDNA
5/5
Rychlé a velmi užitečné informace o aute
Marek
Zpráva o historii vozidla autoDNA
3/5
Musím servis pochválit i přesto, že jsem měl při koupi zprávy malý problém. Požadavek jsem nahlásil večer, technické oddělení se ho chopilo rychle a efektivně, takže ráno, když jsem šel na email, zpráva tam už byla. Problémy se mohou přihodit každému, je se třeba podívat, jak se s nimi kdo umí poprat, a vám se to povedlo dobře. Pokud jde o zprávu, vše OK, bez připomínek.
Luka Asz
Zpráva o historii vozidla autoDNA
5/5
Velký obdiv pro Vás, díky Vám jsem po vynaložení několika zlotých ušetřil několik tisíc. Díky Vám se ukázalo, že auto, které mělo mít najeto 170 tisíc kilometrů, má najeto o 100 tisíc víc. Velký dík a ještě jednou velký obdiv!
Boris
Zpráva o historii vozidla autoDNA
5/5
Byl jsem skeptický co se týká zpráv, protože proč bych měl cálovat, abych se dozvěděl několik neurčitých zpráv… Ale když jsem minule kupoval Yaris pro syna, narazil jsem na tak dobrou příležitost, že se mi až nechtělo věřit, že auto s takovým stavem tachometru může stát tak málo. Uvedl jsem číslo VIN na autoDNA a ukázalo se, že jsem měl správné tušení. Najeto mělo opravdu málo, ale zato bylo auto kradené!! Bojím se i jen myslet na to, co by se bylo, kdybych to auto koupil. Nevím, co je horší, oklamat syna, kterému by auto sebrali, nebo zabřednout do problémů, do jakých by se tímto darem dostal.
Péťa
Zpráva o historii vozidla autoDNA
3/5
Hodně se poslední dobou množí stížnosti na nepoctivé prodejce. Mi se naštěstí podařilo narazit na poctivého člověka, i když ze začátku jsem měl obavy. Passat byl dovezený z Německa, od prodejce jsem věděl, že je po malé nehodě. Měl jsem to štěstí, že vše bylo hezky doloženo ve zprávě. Než abych prohlížel stovku inzerátů pro stanovení tržní ceny pro svého passata, raději jsem obětoval těch 9 zlotých za stanovení ceny (eurotaxglass) a hned jsem věděl, na čem jsem.

Závěrečné informace

AUTODNA shromažďuje informace z mnoha dostupných zdrojů. Pocházejí od našich partnerů a z veřejných zdrojů dostupných na internetu. S pomocí našeho vlastního expertního systému je prezentujeme ve formě historie zpráv online. Množství údajů obsažených ve zprávě záleží na konkrétním čísle VIN, druh nebo množství informací je prezentován vždy před zakoupením zprávy.

Informace uváděné ve zprávách jsou souhrnem informací shromážděných expertním systémem AUTODNA a mohou duplikovat počáteční omyly, AUTODNA vynakládá veškerou péči, aby je eliminoval a eliminoval všechny chybné překlady. Vzhledem k automatické činnosti systému mohou zprávy obsahovat jazykové chyby nebo fráze v cizích jazycích.

Je nutné si uvědomit: Zprávy o historii vozidel autoDNA.cz a informace v nich obsažené by měly být vnímány jako upozornění a měly by být nedílnou součástí každého nákupu/prodeje vozidla. Informace obsažené ve zprávách je třeba prověřovat v ASO a během podrobných ohledání expertem. Zprávy autoDNA.cz jsou pomocným nástrojem a nemohou být základem vznášení jakýkoliv nároků.

Informujeme, že za účelem poskytování služeb dostupných v našem servisu, optimalizace jeho obsahu a přizpůsobení servisu Vašim individuálním potřebám používáme informace zaznamenané prostřednictvím souborů cookies na koncových zařízeních uživatelů. Soubory cookies můžete kontrolovat pomocí nastavení Vašeho internetového prohlížeče. Další používání našeho internetového servisu bez změny nastavení internetového prohlížeče znamená, že uživatel souhlasí s používáním souborů cookies. Více informací je obsaženo v politice soukromí servisu.