autoDNA prověřuje
Autobelgia

Auto dovezené z Belgie – pro a proti!

21 června 2017

Základní informace o zemi:

Belgie je nevelká země v západní Evropě, má o něco více než 11 miliónů obyvatel. Úředními jazyky jsou holandština a francouzština. Rozšířená je rovněž znalost anglického a německého jazyka. Oficiálním platidlem je euro. Podle statistik je v Belgii registrováno více než 5 miliónů automobilů.

Specifika trhu.

V Belgii je silně rozvinutý obchod s automobily. Dominují nabídky různých autobazarů a autosalónů, které mají ve své nabídce velmi mnoho vozidel. Nabídky soukromých osob tvoří nevelké procento celého trhu. Je dobré vědět, že pojišťovací společnosti v Belgii kvalifikují často i nepříliš velká poškození jako totální škodu. Právě proto jsou tu ceny ojetých, mírně poškozených vozidel mimořádně atraktivní. Dalším důvodem je, že automobily mají v Belgii velmi často také vysoký počet najetých kilometrů. Je možné si to jednoduše ověřit díky aplikaci autodna. Nadmíru důležité je také to, že Belgičané automobily po nehodách spíše neopravují. Není proto těžké narazit na auto po lehké havárii za velice atraktivní cenu.

 

 

Na druhé straně v Belgii, a zejména v Bruselu, je velmi mnoho automobilů po diplomatech, kteří vždy co několik let vyměňují služební auta. Je tedy možné koupit elegantní vůz nejvyšší třídy za velice atraktivní cenu.

Kde hledat?

Především v belgických internetových službách, jako například: www.autoscout24.be, www.hebbes.be, www.2dehands.be/autos. Kromě toho v autobazarech a také na automobilových burzách, jichž je na území Belgie plno.

Dokumenty a formality

Po dokončení transakce dostane kupující od prodejce registrační značku a doklad, který potvrzuje platnost technické kontroly. Bohužel, doklady a vývozní značky je možné vyřídit pouze v City Atrium v Bruselu, které se nachází při ulici Vooruitgangstraat 60. Cena registrace automobilu v Belgii je 250 euro. Kromě toho je třeba na dokumenty čekat 2 dny.

Plusy a mínusy dovozu automobilu z Belgie

Pro:

  • velký výběr ojetých automobilů,
  • atraktivní ceny lehce poškozených vozidel,
  • velký trh s automobily,


Proti:

  • procedura registrace automobilu je časově náročná a drahá,
  • nutná cesta do Bruselu.

 

Dobré vědět

Služba autoDNA je předním poskytovatelem služeb online kontroly historie vozidel. Na základě vašeho číslo VIN si před nákupem ověříte historii vozidla pomocí autoDNA. Prověřování VIN vás v mnoha případech může ušetřit nežádoucích dodatečných nákladů spojených s koupí vozidla s neznámou nebo náhodnou minulostí.